9 nėštumo savaitė

Vaikučio embrioninė uodegytė galutinai užanka ir išnyksta, o visų kūno dalių ir vidaus organų vystymasis įgauna pagreitį. Sparčiai formuojasi smegenų nervinių ląstelių jungtys. Veide išryškėja nosies forma, antakių linija tiksliai išsidėsto virš viršutinio voko. Susiformuoja išeinamoji anga. Toliau ilgėja žarnynas, žarnos traukiasi iš virkštelės išėjimo angos labiau į pilvo ertmę, nes kūnelis auga ir atsiranda daugiau vietos. Širdis jau turi aiškiai apibrėžtas keturias kameras: du skilvelius ir du prieširdžius, kurie dirba visu pajėgumu. Pirštų galiukai sustorėja, nes formuojais pirštų pagalvėlės. Jis jau gali pajudinti visas galūnes.

alyvuoge

Šiuo metu Jūsų vaikutis tokio dydžio kaip alyvuogė

Vaikučio judesius bei širdies veiklą galima ištirti ultragarsu. Pagal gautus genus iš tėvelių atitinkamai formuojasi kiaušidės (mergaičių) arba sėklidės (berniukų), tačiau lyties nustatyti dar negalima.

PATARIMAI, PASTEBĖJIMAI

  • Nors Jūsų liemuo platėja ir apvalėja, tačiau vis dar sunku nuspėti, kad esate nėščia.
  • Šiuo metu galite pajusti šiokių tokių nepatogumų dėl nosies: neretai pasitaiko užsikimšusi nosis ir net kraujavimas iš jos. Purškalas į nosį su jūros druska turėtų palengvinti šiuos nepatogumus.
  • Jūs ir toliau jausite nuovargį, šleikštulį ir galbūt galvos svaigimą. Vaisiaus nešiojimas – sunkus ir atsakingas darbas. Šią savaitę ateis antras galimų mėnesinių metas, todėl krūtys gali būti labiau papilnėjusios ir ypač jautrios. Labiausiai padės tinkamos patogios liemenėlės dėvėjimas.
  • Dėl nėštumo hormonų „siautėjimo“ galite justi rėmens graužimą ar kitus virškinimo sutrikimus.
  • Didėjant hCG koncentracijai galite pastebėti, kad veido oda tapo glotnesnė ir lygesnė (nors gali atsirasti ir spuogų), mažiau riebaluojasi plaukai, pagausėjo išskyrų iš makšties (tai yra natūralus gamtos sukurtas procesas ir dėl to nereikia nerimauti).