40 nėštumo savaitė

Vaikutis visiškai išnešiotas ir išsivystęs. Jo judesiai bus sulėtėję dėl vietos trūkumo ir suma-ėjusio vaisiaus vandenų kiekio. Vaikučio kaukolės kaulai išliks minkšti ir paslankūs, kad gimimo metu galvutei būtų lengviau pereiti gimdymo takais. todėl po gimimo jo galvos forma gali būti truputį neįprasta. Atminkite – tai laikina ir praeis savaime. Vaikučio plaukučiai ir nagučiai toliau nenustoja augti.

 duonmedis

Šiuo metu Jūsų vaikutis tokio dydžio kaip stambusis duonmedis

PATARIMAI, PASTEBĖJIMAI

  • Šią savaitę turėtumėte apsilankyti pas gydytoją akušerį ginekologą. Apsilankymo metu Jums bus pamatuotas arterinis kraujo spaudimas, įvertinti gimdymo takai, vaisiaus širdies tonai. Remiantis radiniais, pasišnekėjus su Jumis, bus nuspręsta ar nėštumą dar galima tęsti, ar reikia gultis į ligoninę ir skatinti gimdymą. Nėštumo ilgiau nei 10 d. po numatytos gimdymo datos nerekomenduojama tęsti dėl vis labiau didėjančios komplikacijų rizikos (pvz. vaisiaus infekcijos). Gimdymo skatinimas atliekamas mechaniniais (pvz. praplėšiant vaisiaus vandenų pūslę) ar/ir medikamentiniais (pvz. Cytotec) būdais.
  • Pajutusi paruošiamuosius sąrėmius stenkitės atrasti geriausią būdą atsipalaiduoti ir tinkamai kvėpuokite. Stebėkite, ar paruošiamųjų sąrėmių nekeičia tikrieji!
  • Pirmas gimdymas paprastai trunka 10-12 valandų, todėl kuo daugiau ilsėkitės ir kaupkite jėgas! Jei gimdysite pakartotinai, gimdymas gali užtrukti 6-8 val.
  • Gimdymo pradžią skatina vaikščiojimas, lytiniai santykiai, akupunktūra.