38 nėštumo savaitė

Jūsų vaikučiui jau pabodę pūpsoti pilvelyje, tad belieka tik skaičiuoti dienas, valandas ar sekundes iki taip ilgai laukto gimimo.

moliugas3

Šiuo metu Jūsų vaikutis tokio dydžio kaip šis moliūgas

Vaikutis toliau augina savo putlius žandukus. Šiuo metu jau beveik nelikę lanugo  (plaukelių ant kūno), pradeda nykti „varškinis sluoksnis“, kurio daugiausia susikaupę odos raukšlėse. Plaukučiai ūgteli iki 5 cm ilgio – tikra šukuosena!  Vaikutis dėl vietos stygiaus gimdoje, sumažėjusio vaisiaus vandenų kiekio, savo galūnes stipriai spaudžia prie kūnelio, mažiau spardosi ir juda.

PATARIMAI, PASIŪLYMAI

  • Turbūt Jūsų galvoje sukasi mintys: „Jau pavargau nuo nėštumo, krypuoju kaip meškinas.“ Iš tiesų, diskomforto jausmas tampa vis stipresnis – darosi sunku įlipti į mašiną, vargina nepaliaujantis tempimo jausmas, kūno patinimas, dažnai lakstote į tualetą. Tačiau nepamirškite – vaikutis jau čia pat, ar ne?
  • Šiuo metu Jūs patirsite nuolatinio laukimo būseną, pvz. eidama į tualetą baiminsitės, kad nutekės vandenys ir galbūt to nepastebėsite, bet pats svarbiausias dalykas, kurį turite padaryti dabar – pozityviai nusiteikite ir išlikite rami.
  • Pasikalbėkite su vyru, ar jis dalyvaus gimdyme, iki kokio gimdymo etapo bus kartu, kokius veiksmus atliks. Nespauskite jo ir leiskite pasirinkti, nes juk dažnai iš pažiūros stipraus vyro kaukė slepia jautrumą ir baimę dėl artimų žmonių. Be to, nepamirškite, kad su Jumis gimdymo laukti gali ir kitas Jums artimas žmogus, pvz. sesuo, mama.

Toliau sekite ženklus apie beprasidėsiantį gimdymą ir stebėkite kūdikio judesių dažnumą!