37 nėštumo savaitė

Vaikutis yra visiškai pasiruošęs ateiti į šį pasaulį ir įkvėpęs pirmą oro gurkšnį surikti, kad yra alkanas ir nori prisiglausti prie mamytės. Visos jo organų sistemos laukia „starto“! Vaikutis jau yra užsiėmęs poziciją gimdoje, kuri dažniausiai nekinta iki pat gimdymo. Dėl ilgėjančių kojyčių ir rankyčių nagų vaikutis, judėdamas pilvelyje, gali save net subraižyti. Žarnyne kaupiasi pirmosios juodos spalvos išmatos – mekonijus.

melionas2

Šiuo metu Jūsų vaikutis tokio dydžio kaip šis melionas

PATARIMAI, PASTEBĖJIMAI

  • Galite atsipalaiduoti – jei šią savaitę gimdų Jūsų vaikutis, jis būtų jau išnešiotas J! Nuo šios savaitės pradėti gimdyti galite bet kuriuo metu.
  • Mažylio galvai įsistačius į mažąjį dubenį, Jūs jausitės geriau, nes sumažės diafragmos spaudimas, plaučiai gaus daugiau vietos krūtinėje. Tačiau dėl padidėjusio apatinės pilvo ir dubens dalis spaudimo (o kartu ir šlapimo pūslės spaudimo), sustiprėja noras šlapintis.
  • Vis dažniau galite jausti paruošiamuosius sąrėmius, kurie palengva panašės į tikruosius.
  • Stebėkite savo kūno pokyčius ir skaičiuokite vaisiaus judesius.
  • Jeigu kelnaitėse pastebite kraujingas, gleivėtas išskyras, tai turbūt gleivių kamštis, kuris pranašauja prasidėsiantį gimdymą po 12 ar 48 valandų!

Jeigu prasideda gausus kraujavimas iš lytinių organų, „neįprastai“ sumažėja vaisiaus aktyvumas, nedelsdama kreipkitės į savo gydytoją.