35 nėštumo savaitė

Vaikutis kaip meškutis prieš žiemos miegą kaupia ir kaupia riebalus. Jam jau darosi nuobodu laukti didžiosios akimirkos! Visi vaikučio vidaus organai jau susiformavę ir pasiruošę atlikti funkcijas.

kokosas

Šiuo metu Jūsų vaikutis tokio dydžio kaip kokosas

PATARIMAI, PASTEBĖJIMAI

  • Jūs vis dažniau jausite, kad vaikučiui darosi ankšta pilvelyje, jam sunku judėti, todėl nenustebkite, kad kartais stipresnis spyris gali būti net labai skausmingas.
  • Atsiminkite, kad augantis svoris, graužiantis rėmuo, dažnas šlapinimasis, silpnumas ir neretai svaigstanti galva yra dažniausi paskutinių nėštumo savaičių vargai.
  • Nesėdėkite vienoje vietoje, o nuolat ką nors veikite, kad nuvytumėte neramias mintis šalin – ilsėkitės, tinkamai maitinkitės, išrinkite vaikučiui vardą ir pan.
  • 35-37-ą nėštumo savaitę turite apsilankyti pas gydytoją akušerį ginekologą.
  • Nuo šios savaitės bus reguliariai tikrinamas gimdos kaklelio atsidarymas, stebima vaikučio būklė bei padėtis gimdoje. Šių tikrinimų dažnis priklausys nuo Jūsų ir vaikučio būklės.
  • Jus prižiūrintis gydytojas, įvertina naujagimių B grupės streptokoko infekcijos (sutrumpintai – BGS) rizikos veiksnius, o jų nesant 35–37-ą nėštumo savaitę atlieka makšties išskyrų pasėlį šiam sukėlėjui nustatyti. Jei randami naujagimių BGS infekcijos rizikos veiksniai (pvz. ankstesniam naujagimiui diagnozuota BGS infekcija) ar Jūs esate BGS nešiotoja, gimdymo metu Jums bus skirta antibiotikų profilaktika (nebent Jūs pati jos atsisakysite). Nėščiosios knygutėje visada yra paliekamas atitinkamas įrašas apie BGS infekciją, nes ši infekcija yra viena dažniausių naujagimių sepsio, meningito ir net mirties bei gimdyvių endometritą ir pogimdyminį sepsio priežastis.