32 nėštumo savaitė

Vaikutis užima tikrai daug vietos gimdoje, bet net ir ribotoje erdvėje jis negali paliauti judėjęs ir bumbsėjęs į pilvo sieną ar šonkaulius J! Taip pat šiuo metu Jis jau ruošiasi įsiku.rti palankiausia gimdymui pozicija – galva žemyn.

moliugas

Šiuo metu Jūsų vaikutis tokio dydžio kaip šis moliūgas

Vaikučio kojų ir rankų pirštų nagučiai jau visiškai užaugę, o galvutę puošia „šukuosena‘‘. Oda minkšta ir lygi, kad gimdymo metu būtų lengviau slysti gimdymo takais.

PATARIMAI, PASTEBĖJIMAI

  • Sekite vaikučio judesių aktyvumą! Jei pastebėsite, kad jo aktyvumas sumažėjo, nedelsdama, bet kuriuo paros metu vykite į gydymo įstaigą.
  • Toliau kas savaitę iki nėštumo pabaigos priaugsite beveik po 0,5 kilogramo svorio.
  • Didėdama gimda dar labiau stumia diafragmą aukštyn, todėl Jums gali kankinti intensyvus rėmuo.
  • Užuot taisyklingai vaikščiojusi, pradedate krypuoti, nes šiuo metu kraujyje padidėja hormono relaksino kiekis. Relaksinas – hormonas, paruošiantis organizmą gimdymui, dėl jo poveikio suminkštėja gimdos kaklelis, atsipalaiduoja dubens raumenys ir raiščiai.

32-ą nėštumo savaitę sveikatos priežiūros įstaigoje Jums bus atlikti rutininiai nėščiųjų  priežiūros tyrimai: kraujo (Hb, leukocitai, trombocitai, Ht), dėl sifilio (RPR) ir ŽIV. Remiantis jų rezultatais gali būti koreguojamas Jūsų nėštumo priežiūros planas.