31 nėštumo savaitė

Vaikutis įveikia dar vieną augimo laiptelį ir išmoksta pasukti galvutę į skirtingas puses tarsi sakydamas „ne‘‘. Šiuo metu jis itin daug juda pilvelyje. Nuolatiniai judesiai gali priminti net kūlvirsčius, kurie neduoda ramybės net nakties metu.

ananasas

Šiuo metu Jūsų vaikutis tokio dydžio kaip ananasas

Šią savaitę padidėja vaikučio smegenų apimtis, o nerviniai ryšiai tarp nervinių ląstelių mezgasi geometrine progresija. Taip pat jo organizme jau gaminamas hormonas kortizonas, padedantis subręsti plaučiams. Dėl šios priežasties  dabar gimęs vaikutis kvėpuoti pats, nes plaučių alveolės nebesubliūkštų. Tai pat šią savaitę storas poodinis sluoksnis pakeičia odos spalvą – raudona spalva išblėsta, lieka rausvas atspalvis.

PATARIMAI, PASIŪLYMAI

  • Šiuo laikotarpiu pajusite intensyvesnius krūtų pokyčius – jos ne tik dar labiau padidės, pabrinks, taps jautresnes, bet intensyviau gamins priešpienį. Priešpienis – lipnios, tirštos konsistencijos ir gelsvos spalvos išskyros iš krūtų spenelių. Tai ženklas, kad krūtys ruošiasi žindyti ir pats tinkamiausias maistas naujagimiui. Žindydama vaikutį po gimimo su priešpieniu perduosite jam savo antikūnius, kurie tam tikrą laiką saugos jį  nuo ligų ir lems pasyvios imuninės sistemos susiformavimą. Įsigykite krūtų įklotų, nes nors Jūs dar ir nepagimdėte, jau dabar gali išsiskirti šiek tiek priešpienio iš krūtų, sutepsiančio liemenėlę.
  • Progresuojant nėštumui vis dažniau pajusite paruošiamuosius, t.y. netikruosius, sąrėmius. Jų nereikia išsigąsti, nes taip organizmas ruošiasi būsimam gimdymui. Tačiau būtinai pasikonsultuokite su gydytoju, jei pajutote:
  • daugiau nei 4 sąrėmius per valandą (net neskausmingus);
  • pastebėjote pakitusias ar pagausėjusias išskyros iš makšties, ypač jei jos – vandeningos, gleivėtos, rausvos ar su krauju;
  • pilvo skausmus ar spazmus, primenančius menstruacinį pilvo maudimą, padidėjusį spaudimą dubens srityje;
  • skausmą nugaros apačioje (ypač jei nepatyrėte jo anksčiau).

Atsiminkite, kad iki 36-os nėštumo savaitės + 6 – ių dienų gimęs naujagimis yra  neišnešiotu!

Jei Jums būtinai reikia išvykti į užsienį, šiuo laikotarpiu dar galite skristi lėktuvu, tačiau prieš tai turite pasikonsultuoti su Jūsų nėštumą prižiūrinčiu sveikatos specialistu.