30 nėštumo savaitė

Šiuo laikotarpiu vaikučio akių vokai jau atsivėrę, tačiau didžiąją laiko dalį jis ir toliau praleidžia užsimerkęs.  Atsimerkęs jis gali sekti šviesą Jūsų įsčiose, tačiau regėjimo aštrumas dar nėra pakankamas. Dėl sustorėjusio poodinio riebalų sluoksnio vaikučio rankytės ir kojytės pasidaro putlios. Lanugo – švelnūs plaukeliai, dengiantys jo kūną – šią savaitę pradeda palengva kristi. Dabar vaikutis užima beveik visą gimdos ertmę!

agurkas

Šiuo metu Jūsų vaikutis tokio dydžio kaip agurkas

PATARIMAI, PASTEBĖJIMAI

  • 30-ą nėštumo savaitę išduodamas nedarbingumo pažymėjimas nėštumo ir gimdymo atostogoms. Tačiau ar Jūs jau norite išeiti atostogų, ar dar planuojate padirbėti, priklauso nuo Jūsų norų, Jūsų ir vaikučio būklės.
  • Kojų patinimas, odos pokyčiai, nuotaikų kaita ir toliau gali kelti diskomfortą. Be to, galite jausti didesnį nuovargį, blogiau miegoti, bus sunkiau išlaikyti kūno pusiausvyrą, o kartais net atrodys, kad kad baigiate pamiršti, ką galvojote prieš valandą ar pusvalandį. Svarbiausia – išlaikykite gerą nuotaiką ir vidinę ramybę, nes susirgti depresija nėštumo metu yra 1 galimybė iš 10. Rūpinkitės savimi!
  • Vaisiaus judesių skaičiavimo testą rekomenduojama pradėti atlikti nuo 30-32-os nėštumo savaitės. Yra keli būdai, kaip skaičiuoti judesius:
  • „Skaičiuok iki dešimties“ – pati paprasčiausia metodika. Jūs pasirenkate Jums patogų laiką, kai kiekvieną dieną galite „įsiklausyti“ į vaikutį, pvz. ruošdamasi virtuvėje, ryte. Kai pajunta dešimtą „spyrį“, tą dieną judesių gali nebeskaičiuoti. Šį testą galite atlikti bet kuriuo paros metu, nebūtinai tuo pačiu laiku.
  • Skaičiavimas gulint ant kairiojo šono. Kasdien tuo pačiu metu atsigulkite ant kairiojo šono ir pasistenkite visiškai atsipalaiduoti, pvz. ryte. Skaičiuojant reikėtų vaikutį truputį provokuoti: glostyti pilvą, kalbėtis su vaikučiu. Jei per pirmas 30 minučių pajusite daugiau nei 5 judesius, daugiau galite neskaičiuoti. Jei pajutote mažiau nei 5 judesius, skaičiuokite iki valandos. Jei per valandą pajutote mažiau nei 5 judesius, skaičiuokite dar valandą.

Į gydytoją kuo greičiau kreipkitės, jei:

  • jei per 2 valandas suskaičiavote mažiau nei 5 judesius.
  • jei vaisiaus judesiai, buvę stiprūs ir aiškiai juntami, pastebimai susilpnėjo.
  • jei judesių per kelias paras sumažėjo dvigubai.

jei per 2 valandas gulėdama ant kairiojo šono ir glostydama pilvą nepajutote nė vieno judesio.