27 nėštumo savaitė

Vaikučio smegenys vystosi ypač greitai. Šiuo laikotarpiu jo akių vokai pajuda iš savo vietos ir Jūsų vaikutis pradeda mirksėti. Taip pat formuojasi tinklainė, kurioje yra specialių fotoreceptorinių ląstelių (ląstelių – kūgelių ir stiebelių, reaguojančių į šviesą). Savaitės pabaigoje visiškai išnyksta vaikučio odos raukšlėtumas.

grieztis

Šiuo metu Jūsų vaikutis tokio dydžio kaip griežtis

PATARIMAI, PASTEBĖJIMAI

  • Jus gali dažniau nei visada varginti kojų mėšlungis – dilgčiojimas, „kretėjimas“, kuris išsivysto dėl priaugto svorio, sulėtėjusios kraujo apytakos ir nervų spaudimo. Nemalonūs pojūčiai praeis savaime, jei kuo dažniau ištiesite kojas ir atsipalaiduosite.
  • 27–28-ą nėštumo savaitę atliekamas Rh antikūnų nustatymas netiesioginiu Kumbso metodu dėl Rh izoimunizacijos, jei Jūs esate Rh (-), o vaikučio tėtis – Rh (+).Jei antikūnų nerandama, 28—32-ą nėštumo savaitę suleidžiama anti-D imuniglobulino. Jei Rh antikūnų randama, pacientė turi būti siunčiama į perinatalinį centrą tirti nuodugniau.
  • Pats metas pagalvoti apie kamieninių ląstelių iš virkštelės ir placentos kraujo saugojimą. Lietuvoje kol kas yra tik vienas privatus bankas, kuriame saugomos ląstelės naudojamos tik šeimos nariams, o kamieninių ląstelių išsaugojimas nėra kompensuojamas. Jei nuspręstum kamienines ląsteles saugoti, turėtum dar gerokai iki gimdymo susitarti su kamieninių ląstelių banko atstovais, kad, gimdymui prasidėjus, jie būtų pasirengęs atvykti paimti mėginio.