26 nėštumo savaitė

Šiuo laikotarpiu labai sustiprėja jungtis tarp vaikučio ausyčių ir garso suvokimo nervinių centrų, todėl jis, būdamas pilvelyje, gali girdėti ne tik mamos, bet ir tėvelio kalbą bei klausytis, kaip jie kalbasi. Vaisius įkvėpdamas ir iškvėpdamas iš plaučių amniono (vaisiaus vandenų) skystį, atlieka kvėpavimo judesius. Tokiu būdu jis tarsi treniruojasi pirmajam įkvėpimui, o maži amniono skysčio kiekiai, patekę į plaučius, padeda jiems vystytis. Odos raukšlės lyginasi.

 

salota

Šiuo metu Jūsų vaikutis tokio dydžio kaip salotų gūžė

Jeigu laukiatės berniuko, tai prasideda sėklidžių leidimasis į kapšelį iš pilvo ertmės. Šis procesas tęsis net kelis mėnesius.

PATARIMAI, PASTEBĖJIMAI

  • Gali prasidėti ar sustiprėti nugaros skausmai. Tempimo jausmas atsiranda todėl, kad didėjanti gimda tempia priekinės pilvo sienos raumenis, o dėl hormonų kaitos, besitęsiančios iki 26-os nėštumo savaitės, atsipalaiduoja Jūsų sąnariai ir raiščiai. Besikeičiantis svorio centras irgi išderina judėjimo ir atramos aparato stabilumą. Pagalbos priemonės:
  • pagulėkite šiltoje vonioje;
  • ant skaudančios vietos užsidėkite vėsų kompresą;
  • miegokite su pagalvėle, kuri paremtų Jūsų nugarą bei pilvą;
  • atkreipkite dėmesį į savo laikyseną, nesikūprinkite – tai padės sumažinti bet kokią nugaros raumenų įtampą.
  • atminkite, jei jaučiate bet kokį stipresnį skausmą arba nutirpimą kūne, būtinai pasikonsultuokite su gydytoju.
  • Jei pastebite, kad pradeda varginti nedidelis dusulys, nesijaudinkite, nes tai pasitaiko dažnai. Taip yra todėl, kad didėjanti gimda spaudžia krūtinės ląstą, todėl plaučiams tampa sunkiau išsiplėsti.

Jei kur nors planavote keliauti, geriausia kad tai atliktumėte šią ir ateinančią savaitę, o ne paliktumėte paskutiniam nėštumo trimestrui.