25 nėštumo savaitė

Džiugu, jog vaikutis panašėja į tėvelius! Jis sparčiai ūgteli ir per ateinančias savaites priaugs šiek tiek riebalų, kurie kaupdamiesi po plonyte oda palengva išlygins raukšles ir padarys ją mažiau permatomą. Vaikučio plaukučiai paauga ir įgyja atitinkamą spalvą. Šią savaitę stuburas įgauna aiškią struktūrą: slanksteliai bus sujungti raiščiais ir formuos tarpslankstelinius ir stuburo sąnarius.

kalafioras

Šiuo metu Jūsų vaikutis tokio dydžio kaip kalafioras

PATARIMAI, PASTEBĖJIMAI  

  • Vis labiau pajusite, kad kasdienė rutina tampa sunkesnė nei paprastai, todėl visą laiką vadovaukitės šia taisykle: jeigu tik pajuntate, kad trūksta oro, atsiranda skausmų, vargina nuovargis, nedirbkite arba sumažinkite krūvį.
  • Šiuo metu galite pastebėti, kad prakaituojate daugiau nei įprasta. Daugiausia reikšmės tam turi padidėjęs cirkuliuojančio kraujo kiekis ir tai, kad Jūsų plaučiai dirba 50 proc. daugiau  nei visada. Norėdama išvengti dehidratacijos (dehidratacija – vandens kiekio organizme sumažėjimas, kai jo organizme lieka mažiau negu fiziologinė norma), kiekvieną dieną būtinai išgerkite apie 6-8 stiklines vandens.
  • Nėštumo metu Jums gali pasireikšti riešo kanalo sindromas. Riešo kanalo sindromas – dėl vidurinio nervo (n. medianus) suspaudimo riešo kanale atsirandantis deginantis plaštakos bei pirštų delninės pusės skausmas, jutimo susilpnėjimas bei plaštakos raumenų (atrofija) sunykimu. Riešo kanalas yra plaštakos delninio paviršiaus centre. Jį iš visų pusių riboja kaulai ir raiščiai, o juo praeina vidurinis nervas ir 9 pirštus lenkiančios sausgyslės. Nėščios moterys turi daug didesnę riešo kanalo sindromo riziką, nes pas moteris šis kanalas ir taip siauresnis, be to nėštumo metu audiniuose susikaupia daugiau skysčių, jie patinsta. Simptomai:
  • keturių plaštakos pirštų (išskyrus mažąjį) nutirpimas, nejautrumas ar dilgčiojimas. Šie pojūčiai neretai atsiranda vairuojant, ilgai rankoje laikant telefoną, laikraštį, bundant. Simptomus neretai bandoma palengvinti purtant ranką;
  • skausmas (dažniausiai deginantis) minėtuose pirštuose;
  • nutirpimas, dilgčiojimas ar skausmas, plintantis į ranką iki peties ar plaštakos, ypač po jėgos reikalaujančių kartotinių rankos judesių;
  • plaštakos silpnumas, pvz. iš rankos krenta daiktai;
  • sunku apčiupti smulkius daiktus ir jais naudojantis.

Galite pabandyti dėvėti riešo įtvarus, suteiksiančius jam stabilią padėti ir padėsiantį išvengti skausmą sukeliančių judesių. Šis sindromas paprastai praeina maždaug per tris savaites po gimdymo.

Džiaukitės ir plačiai šypsokitės! Pastebėta, kad moterys, kurios nėštumo metu vengė rodyti teigiamas  emocijas,  džiaugtis, dažniau suserga pogimdymine depresija.