23 nėštumo savaitė

Užsidekite žvakių, atsipalaiduokite tyliame kambaryje ir klausykitės muzikos. Pajuskite, kad muzikos klausotės kartu su vaikučiu, niūniuokite. Vaikutis atsakys į muziką baksėjimu, nes jam juk įdomu, kas darosi už pilvuko sienelės!

greifuktas

Šiuo metu Jūsų vaikutis tokio dydžio kaip greipfrutas

Šiuo laikotarpiu jis energingai mosuoja galūnėmis, kartkartėmis paliečia bambagyslę ir čiulpia pirštuką. Taip pat įvyksta svarbus vystymosi etapas plaučiuose – susiformuoja kraujagyslės, kuriomis po gimimo vyks naujagimio dujų apykaitą tarp kraujo ir oro plaučiuose. Jeigu vaikutis gimtų šią savaitę, jis galėtų išgyventi, bet svarbiausia tikėtis, kad taip nenutiks ir jis sulauks 36-os nėštumo savaitės pabaigos, kada taps išnešiotas.

PATARIMAI, PASTEBĖJIMAI

  • Toliau stiprinkite nugaros ir tarpvietės raumenis. Tam puikiai tiks pilateso pratimai.
  • Pajusite, kad nėštumui įsibėgėjant į antrąją pusę dažniau ir labiau pradeda tinti kojos ties kulkšnimis ir pėdomis, ypač vakare arba karštą vasaros dieną. Skysčių susilaikymas organizme ir tinimas vadinamas edema. Po gimdymo šį skysčių perteklių pašalinsite dažnai lakstydama į tualetą šlapintis ir gausiai prakaituodama. Kaip Jūs galite sau padėti dabar?
  • Kai sėdite ar gulite, šiek tiek pakelkite kojas, padėkite po jomis pagalvę ar kitą minkštą daiktą.
  • Venkite ilgai sėdėti arba stovėti vienoje padėtyje.
  • Stenkitės truputį pasimankštinti, kad suaktyvėtų kraujo cirkuliacija ir mažėtų kraujo sąstovis, avėkite patogius batus.

Būkite būdri – greitai atsiradusi didelės apimties edema kojose,  patinusios rankos ir veidas gali būti preeklampsijos simptomas! Preeklampsija – viena sunkiausių nėštumo komplikacijų, kuriai būdingas aukštas arterinis kraujospūdis, pabrinkimai ir baltymas šlapime (proteinurija).