22 nėštumo savaitė

Šiuo metu Jūsų vaikutis atrodo kaip mažytis naujagimis. Lūpos, antakiai ir blakstienos jau įgavę individualumo ir išskirtinumo. Akių rainelėse dar trūksta pigmento, todėl pasakyti, ar vaikutis bus rudaakis, ar mėlynakis, negalima. Po dantenomis pūpso dantų pumpurai, kurie po gimimo lauks signalo, kad galėtų išsikalti ir tapti pieniniais dantukais. Vaikučio kūnelio oda raukšlėta ir padengta gyvaplaukiais. Nenusiminkite, odos raukšlės augant išsilygins, prisipildydamos poodinių riebalų. Kasa pradeda specifinių baltymų gamybą – svarbiausi iš jų yra insulinas ir virškinimo fermentai.

papaja

Šiuo metu Jūsų vaikutis tokio dydžio kaip papaja

PATARIMAI, PASTEBĖJIMAI

 • Jūs džiaugiatės storesniais ir tankesniais plaukais, nes nėštumo metu sumažėja jų slinkimo greitis – juk šiuo metu organizmas linkęs kaupti viską.
 • Dėl lytinių hormonų pertekliaus gali padidėti kūno plaukuotumas ant smakro, viršutinės lūpos, skruostų, taip pat – ant kojų, rankų ar net nugaros. Atsiminkite, kad depiliavimas nėštumo metu nėra draudžiamas. Svarbiausia, kad jis Jums nesukeltų diskomforto!
 • Dar labiau padidėja, patamsėja krūtų speneliai ir aureolė aplink juos, išryškėja maži, spuogelius primenantys iškilimai ant aureolės – Montgomerio tuberkulai. Tai riebalus gaminančios liaukutės, atliekančios apsauginę antibakterinę funkciją ir išskiriančios sekretą, kuris patepa odą. Taip pat paryškėja krūtų poodinės venos. Atsiminkite, kad visi šie pokyčiai yra laikini nėštumo reiškiniai.
 • Pastebėsite, kad greičiau, nei įprasta, užauga pirštų nagai, pasikeičia nago struktūra: vienų jie gali tapti kietesni, kitų – minkštesni ir trapūs. Naudokite gumines pirštines plaudama indus, rankų kremus su vitaminais nagams.
 • Gali padidėti pėdos dydis. Neišsigąskite, jeigu vietoj 38 dydžio batų teks nusipirkti 39 ar dar didesnius. Tai lemia atsipalaidavę organizmo raiščiai ir patinusios pėdos. Šie pokyčiai yra laikini ir išnyks po nėštumo.
 • Jei jaučiate kojų mėšlungį, dilgčiojimą, gali būti, kad Jums trūksta kalio. Pradėkite daugiau valgyti kalio turinčių produktų, tokių kaip grikių kruopos, razinos, bananai ir pan. Rekomenduojama kalio paros norma – 2500 mg.
 • Įsidėmėkite naują sąvoką – priešlaikinis gimdymas. Priešlaikinis gimdymas – tai gimdymas, įvykęs nuo 22-os iki 37-os nėštumo savaitės pabaigos, skaičiuojant nuo pirmosios paskutinių mėnesinių dienos. Priešlaikinio gimdymo požymiai:
 • gausios išskyros iš makšties. jos gali būti vandeningos, gleivėtos ar su kraujo priemaišomis;
 • padidėjęs gimdos tonusas, skausmas, primenantis priešmenstruacinio sindromo skausmus;
 • pilvo tempimo žemyn jausmas, kartu jaučiamas spaudimas dubens srityje arba maudžiantis skausmas pilvo apačioje, ypač jei anksčiau tokio skausmo nebūdavo;
 • reguliarūs gimdos susitraukimai – sąrėmių dažnis yra > 4 kartai per valandą;
 • kraujingos išskyros iš lytinių organų;

bet kuriuo paros metu kreipkitės į gydymo įstaigą, jei kuris nors iš čia išvardytų požymių pasireikštų anksčiau nei 37-ą savaitę, vadovaudamasi patarle „atsarga gėdos nedaro“.