21 nėštumo savaitė

Auga ir auga… Pajusite, kaip įsčiose praktikuojami kovos menai, nes vaikutis stipriai spardosi kojytėmis ir mosuoja rankytėmis. Palaipsniui atsiras net nuojauta, kuri leis atspėti apie artėjantį naują kovos menų raundą J. Šiuo metu jau galutinai susiformuoja Jūsų vaikučio antakiai ir akių vokai. Jei laukiatės mergaitės, šią savaitę baigia formuotis jos makštis.

granatas

Šiuo metu Jūsų vaikutis tokio dydžio kaip granatas

PATARIMAI, PASTEBĖJIMAI

  • Tęsiasi geriausias antrojo nėštumo trimestro laikotarpis, nes ankstyvųjų nėštumo požymių nejuntate arba juntate labai silpnai, o svorio prieaugis dar yra pakenčiamas ir netrukdo užsirišti batų raištelių J. Mėgautis ramybe ir poilsiu!
  • Šiuo laikotarpiu dėl intensyvesnės riebalų gamybos odos liaukose gali atsirasti ar suintensyvėti acne bėrimas. Norėdama išvengti ar sumažinti bėrimą, prižiūrėkite savo odą ir kelis kartus per dieną švelniu prausikliu nusiprauskite veidą, taip pašalindama riebalų perteklių. Tik nevartokite antibiotikų ir kitų medikamentų nepasitarusi su gydytoju!
  • Nėštumas – iššūkis venoms, o dažniausia su jomis susijusi patologija – venų varikozė. Ši liga vystosi, kai dėl venų vožtuvų nesandarumo kraujui ėmus tekėti atbuline kryptimi, susikaupia pernelyg daug kraujo bei išsiplečia paviršinės kojų venos. Dėl šios ligos Jus gali varginti sunkumo, tempimo pojūčiai kojose, kojų patinimas dienos pabaigoje ir mėšlungis naktimis. Svarbūs rizikos faktoriai: paveldimumas ir nėštumo eiga, todėl venų varikozė pasireiškia ne visoms nėštukėms.  Geriausia profilaktikos priemonė – specialios kompresinės kojinės nėščiosioms, kurias rekomenduojama mūvėti nuo antros nėštumo pusės. Kadangi skiriasi kojinių kompresijos klasė, prieš jas 5sigydama pasitarkite su gydytoju ar jas parduodančiu specialistu. Beje, kompresines kojines reikia mūvėti ir mėnesį po gimdymo, nes visą šį laiką dar būna kraujo krešėjimo pakitimų, kurie gali sukelti giliųjų venų trombozę.
  • Kartais šiuo laikotarpiu išryškėja voratinklinės kapiliarinės venos (mažų, plonyčių rausvos spalvos venų raizginiai po oda). Dažniausios jų vietos yra ant kulkšnelių, kojų ir veido srityje. Neišsigąskite, nes voratinklinių venų išsiplėtimas nesukelia diskomforto, o po nėštumo išnyksta savaime.

Išlaikykite fizinį aktyvumą, praktikuodama neintensyvų vaikščiojimą, plaukimą ar jogą. Būkite atsargi! Nes dėl nėštumo metu suintensyvėjusio hormono relaksino išskyrimo, labiau atsipalaiduoja gimdą bei kitus organus palaikantys raiščiai ir padidėja susižeidimo rizika.