18 nėštumo savaitė

Jūsų įsčiose kasdien vyksta maža mankštelė, nes vaikutis užsiėmęs rankučių ir kojyčių judesiais. Šį judėjimą nuo šios savaitės Jūs jausite vis labiau ir labiau.

bulve

Šiuo metu Jūsų vaikutis tokio dydžio kaip saldžioji bulvė

Jeigu galėtume pažvelgti į vaisių iš išorės, tai matytume, kaip pro jo odą persišviečia kraujagyslės. Aplink jo nervus pradeda formuotis apsauginis mielino sluoksnis – šis procesas tęsis ir pirmuosius vaikučio gyvenimo metus.

Taip pat atsiranda lyčiai būdingi pokyčiai, todėl ultragarsinio tyrimo metu galite aiškiai pamatyti jo genitalijas, nebent….. vaikutis nenorės jų parodyti.

PATARIMAI, PASTEBĖJIMAI

  • Jeigu pirmojo nėštumo trimestro metu net nuo minties apie maistą jausdavote pykinimą, tai šį trimestrą pajusite, kaip pasikeičia apetitas. Rinkdamasi, ką užkąsti, būtinai atsižvelkite į sveikos ir visavertės mitybos principus. Nors ir labai norėsis bulvių traškučių, gruzdintų bulvyčių, saldumynų, tačiau dėl vaikučio ir savo gerovės venkite šių produktų.
  • Šį trimestrą arterinis kraujo spaudimas gali tapti žemesnis nei įprastai, todėl greitai nesistokite ar nesikelkite iš gulimo padėties. Taip išvengsite galvos svaigimo ar net alpulio epizodų.
  • Nuo šios savaitės geriau gulėkite ant Jums patogaus šono, o ne ant nugaros. Gulint ant nugaros, padidėja riziką užspausti svarbią veną cava inferior. Užspaudus šią veną, sumažės  į Jūsų širdį grįžtančio kraujo kiekis ir Jūs jausite silpnumą ar net nualpsite. Ši būklė vadinama  „vena cava sindromu“.
  • 18-20-ą nėštumo savaitę turėtumėte apsilankyti pas gydytoją akušerį ginekologą, kuris atliks ultragarsinį vaisiaus tyrimą. Šiuo metu atliekamas tyrimas yra svarbus siekiant įvertinti vaikučio organų išsivystymą, augimą, širdutės darbą bei nustatyti sklaidos defektus. Pagaliau galėsite aiškiai pamatyti savo vaikutį ir stebėti, kaip jis juda ir ką veikia pilvelyje. Būtinai pasikvieskite būsimą tėtį, kad būtumėte kartu šią smagią akimirką!