17 nėštumo savaitė

Vaikučio skeletas pradeda kaulėti. Šio proceso metu minkštą it guma kremzlinį audinį keičia kietas ir tvirtas kaulinis audinys. Pradeda vystytis seilių liaukos. Virkštelė padidėja ir tampa storesnė – tai labai svarbu, norint užtikrinti pakankamą kraujotaką tarp mamos ir vaisiaus. Baigia formuotis inkstai, kraujotakos sistemos dalys, kojytės bei rankytės. Vaisius jau turi imuninę sistemą. Anksčiau bet kokia infekcija kėlė grėsmę jo gyvybei, o dabar jau atsirado galimybė apsiginti.

svogunas

Šiuo metu Jūsų vaikutis tokio dydžio kaip svogūnas

Šiuo metu Jūsų vaikutis jau gali aktyviai judėti.

    PATARIMAI, PASTEBĖJIMAI

  • Besikeičiančios kūno formos vers vis dažniau ieškoti patogesnių drabužių ir avalynės.
  • Jūsų krūtų dydis dėl hormonų pokyčių ir intensyvios priešpienio gamybos gali padidėti net 2 dydžiais.
  • Augantis pilvukas ir didėjanti kūno masė gali Jus „išbalansuoti“, nes pasikeičia pusiausvyros centras. Tokiu metu geriausia mesti į šalį aukštakulnius batelius ir pailsinti pėdas J!
  • Stenkitės išvengti situacijų, kurių metu galite nugriūti ant pilvo ir patirti traumą, nes tai būtų labai pavojinga vaikučiui.
  • Jei pajusite akių sausumą, vartokite dirbtines ašaras į akis, kurių galite įsigyti vaistinėje pasitarusi su vaistininku.
  • Nepamirškite gerti kalcio ir vitamino D turinčių preparatų, valgyti turtingą šiomis medžiagomis maistą.

Pirmieji judesiai šią savaitę kels didelį susidomėjimą. Iš pradžių nenustebkite, kad vieną dieną vaisių jaučiate, o kitą – ne. Naktį galite pabusti jausdama pilve apsisukimus ir bumbsėjimą tai į vieną, tai į kitą pilvo pusę. Laikui bėgant pasispardymai dažnės ir juos reikės skaičiuoti.