16 nėštumo savaitė

Pasiruoškite augimo šuoliui! Vaikučio svoris per kitas dvi savaites padidės dvigubai, paaugs jo galūnės, pirštų nagučiai. Visą ši laikotarpį vaikučio širdis aktyviau pumpuos kraują, kad augančiam organizmui nepritrūktų su krauju keliaujančių „statybinių medžiagų“.

avokadas

Šiuo metu Jūsų vaikutis tokio dydžio kaip avokadas

Šiuo metu vaikučio galva dar labiau atsilenkia nuo krūtinės į tiesesnę padėtį. Išsivystę veido raumenys jau leidžia daryti grimasas: išsižioti, lengvai prisimerkti ir suraukti antakius.

16-18-ą nėštumo savaitę vaikutis jau reaguoja į garsus, o nuo 24-os tiksliai juos girdi. Ausis – pirmas visiškai susiformavęs organas, kuriuo jis bendrauja su išorės pasauliu. Ne visa muzika naudinga vaikučiui, esančiam Jūsų pilvelyje, pvz. roko muzika (ypač sunkiojo) skatina agresiją, gali sukelti išgąstį ir skatinti širdies ritmą. Žinoma, jog nuo pernelyg didelio triukšmo jis įsčiose gali užsidengti ausis. Tinkamiausia klasikinė arba kitokia rami muzika. Tokia palankiai veikia visų vaikučio vidaus organų raidą: virškinimo sistemą, širdies darbą ir kraujotaką. Labiausiai rekomenduojama leisti klasikinę muziką, kurios sklandi tėkmė labai ramina ir atpalaiduoja visą organizmą, nes muzika – vibracija, pagrįsta nuolatiniu ritmingu pulsavimu, o kiekvienas mūsų vidaus organas turi savo pulsavimo ritmą. Smegenys pulsuoja kas pusę minutės, kaip ir Mocarto muzika! Mozarto muzikos naudojimas kaip teigiamos poveikio priemonės vaikučio smegenų vystymuisi net vadinamas „Mocarto efektu“.

  PATARIMAI, PASTEBĖJIMAI

  • Jūs pražystate tarsi gėlė J! Augantis pilvukas, geresnė savijauta nei pirmąjį nėštumo trimestrą, glotnesnė oda prisideda prie vaikučio laukimo džiaugsmo.
  • Jau netoli ta akimirka, kai pajusite pirmuosius judesius. Kiekvieną nėščiąją šis naujas potyris aplanko skirtingu metu: pirmą kartą besilaukiančios vaisiaus judesius pajunta 20-os savaitės pradžioje, o nebe pirmą kartą nėščios – 16-18-ą nėštumo savaitę. Vienoms moterims pirmieji judesiai gali priminti sparnelių plazdėjimą, kitoms – oro burbulus arba kukurūzų spragėsių spragsėjimą. Po savaitės sulauksite stipresnių ir aktyvesnių vaisiaus judesių!