15 nėštumo savaitė

Visas vaikučio kūnelis pasidengia švelniais ir minkštais gyvaplaukiais, kurie saugo gležną odą nuo amniono skysčio. Jo svoris padidėjo beveik tris kartus per kelias savaites. Kaulų čiulpai pradeda aktyviai gaminti kraujo ląsteles. Vaikutis jau gali valingai reguliuoti savo raumenis, todėl jo judesiai labiau koordinuoti ir tikslesni. Vystosi čiulpimo refleksas.

 

apelsinas

Šiuo metu Jūsų vaikutis tokio dydžio kaip apelsino

 

PATARIMAI, PASTEBĖJIMAI

  • Dabar daugelį nėščiųjų pradeda varginti rankų ir kojų tinimas, labiausiai pastebimas delnuose ir kulkšnyse. Tai lemia padidėjęs cirkuliuojančio kraujo tūris ir didėjanti gimda, kuri spaudžia dubens venas.
  • Šiuo laikotarpiu suintensyvėja hormono relaksino gamyba, todėl mažėja raiščių įtempinas, minkštėja kremzlės. Dėl šios priežasties atsiranda sąnarių ir stuburo nestabilumas, pradeda skaudėti nugarą. Ką daryti? Derinkite poilsį su judėjimu – eikite pasivaikščioti, plaukiokite arba užsiimkite lengva mankšta.
  • PRISCA-II – neinvazinis nėščių moterų kraujo tyrimas, kurio metu pagal keleto biocheminių žymenų parodymus ir kitus nėščiosios duomenis kompiuterinės programos pagalba įvertinama vaisiaus apsigimimų rizika dėl Dauno ir Edvardso sindromų bei nervinio vamzdelio defekto. Lietuvoje kol kas šis tyrimas yra rekomenduojamas, bet ne privalomas. PRISCA tyrimą geriausia daryti du kartus: pirmąjį ir antrąjį nėštumo trimestrą. PRISCA-II rekomenduojama atlikti nuo 14 + 3 d. iki 22-os nėštumo savaitės. Optimalus tyrimo atlikimo laikas – apie 15-16-ą nėštumo savaitę.