13 nėštumo savaitė

Nuo šios savaitės nauji vaikučio organai nebesiformuoja, o esantys – tiesiog toliau auga ir vystosi. Kūnas pradeda intensyviau augti iki tol, kol atsiras proporcija tarp galvos ir kūnelio, t.y. kol galva pasieks trečdalį kūnelio dydžio. Padidėja Jūsų vaikučio galvos smegenų masė, tobulėja jų struktūra. Po dantenomis jau pūpso pieninių dantukų užuomazgos, kurios laukia signalo, kad kaltųsi į viršų. Taip pat baigia formuotis skydliaukė, vystosi balso stygos. Kraujagyslės ir organai yra aiškiai matomi per plonytę odą. Ant vaikučio pirštų galiukų jau yra unikalūs pirštų antspaudai. Jeigu laukiatės mergaitės, šiuo metu jos kiaušidėse yra apie 2 milijonus kiaušinėlių. Štai kiek daug svarbių ir įdomių dalykų nutiko šią savaitę!

persikas

Šiuo metu Jūsų vaikutis tokio dydžio kaip persikas

PATARIMAI, PASTEBĖJIMAI

  • Sveikiname, prasidėjo antras nėštumo trimestras!
  • Šį nėštumo trimestrą pas Jūsų nėštumą prižiūrintį šeimos gydytoją, pirminės asmens sveikatos priežiūros komandos gydytoją akušerį ginekologą arba arba akušerį  turėtumėte apsilankyti 2- artus, o esant rizikos veiksnių (pvz. esate vyresnė nei 35 metų amžiaus) – pagal indikacijas. 
  •  Nors gimdymas dar toli, tačiau krūtyse jau pradedamas gaminti priešpienis.
  • Nuo šiol nebevargins ankstyvieji nėštumo požymiai – rytinis pykinimas ir vėmimas, todėl Jūsų nuotaika pagerės, turėsite daugiau energijos, padidės seksualinis potraukis.
  • Jei jaučiate seksualinį potraukį, jo neslopinkite, nes nėra moksliškai pagrįstu duomenų, jog lytiniai santykiai ankstyvo nėštumo metu padidina persileidimo riziką. Seksas nėštumo metu yra saugus ir nedraudžiamas, nebent Jūs turite kokių nors rizikos veiksnių, Jums gresia savaiminis persileidimas.  Pasikonsultuokite šiuo klausimu su Jus prižiūrinčiu sveikatos specialistu.
  • Galite pastebėti, kad tapote užmaršesnė. Nenusiminkite, nes nėštumo metu neretai pablogėja trumpalaikė atmintis (užmirštate nesenus įvykius), todėl  tiesiog dažniau užsirašinėkite Jums svarbius įvykius.

Atsiminkite, kad antrojo nėštumo trimestro metu pas Jus prižiūrintį specialistą turėsite apsilankyti du kartus arba dažniau, jeigu turite tam tikrus rizikos veiksnius (pvz. ankstesnio nėštumo metu sirgite nėščiųjų diabetu). Pradėkite planuoti šiuos vizitus!